Sursa foto: Mangalia.ro

Administrația locală din Mangalia promovează stațiunile din sudul litoralului la Târgul de Turism al României

În perioada 23-26 februarie, municipiul Mangalia şi staţiunile din sudul litoralului vor fi reprezentate la Târgul de Turism al României, care va avea loc la Complexul Expozițional Romexpo Bucureşti. ,,Ca la fiecare ediție, îi așteptăm pe toți cei interesați de ofertele turistice din
stațiunile Saturn, Venus, Jupiter, Cap-Aurora, Neptun şi Olimp să
viziteze standul nostru, aflat la numărul 33, în Pavilionul B2,” a anunțat Cristian Radu, edilul municipiului Mangalia. Pe durata evenimentului, reprezentanții Primăriei, dar și agenții economici din stațiuni, vor prezenta publicului, prin diverse materiale de promovare, oportunitățile de petrecere a vacanțelor estivale, în sudul litoralului românesc al Mării Negre. ,,Dezvoltarea turismului este o prioritate pentru noi și vom continua să modernizăm infrastructura turistică, astfel încât Mangalia să devină o destinație de vacanţă preferată, pentru turiștii români și străini,” a concluzionat primarul municipiului Mangalia.

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe