Sursă: Facebook, George Sergiu Niculescu.

Secretarul de stat în Ministerul Energiei, George Sergiu Niculescu a participat la reuniunea Comitetului director al Platformei Energetice a UE

,,Am fost prezent la Bruxelles la de-a doua reuniune oficială a Comitetului director al Platformei Energetice a UE, unde pe agendă am avut discuții cu dl. Maroš Šefčovič, Vicepreședintele Comisiei Europene despre propunerea noului mecanism de achiziție centralizată a gazelor naturale, instrument care va avea rolul de a face ca gazul natural să fie mai accesibil.
Cu toate că, în prezent, beneficiem de o iarnă mai blândă, am lucrat într-un ritm accelerat pentru a ne pregăti pentru viitorul sezon rece.
Cu această nouă metodă, ne putem asigura că gazul natural este furnizat într-o manieră eficientă,” a subliniat George Sergiu Niculescu, secretar de stat în Ministerul Energiei.

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe