Sursă: mangalia.ro

Primăria Municipiului Mangalia a finalizat lucrările de reabilitare pe un tronson al străzii Ștefan cel Mare

Primăria Municipiului Mangalia a finalizat lucrările de reabilitare pe un tronson al străzii Ștefan cel Mare, în cadrul unui proiect cu fonduri nerambursabile UE. ,,Începând de vineri, 28 aprilie 2023, pe segmentul de drum cuprins între strada Oituz și Bulevardul 1 Decembrie 1918, se poate circula pe ambele sensuri rutiere. Pe această arteră, s-a intervenit asupra fundației străzii, care ulterior a fost asfaltată, conform normelor în vigoare, urmând trasarea rutieră. Lucrările vor continua cu refacerea celuilalt tronson de drum, cuprins între străzile Oituz și Mihai Viteazul. În paralel, sunt executate lucrările de modernizare a Bulevardului 1 Decembrie 1918, o altă arteră rutieră importantă din proiectul care cuprinde și intervenții asupra străzii Rozelor. Transportul public și privat de călători, dar și circulația celorlalte autoturisme se realizează, în continuare, pe ruta: Piața sud (Gheorghiță) – Bulevard (stație) – Sens Giratoriu (str. Portului) – Str. Portului – Liceul Bănescu-Cămine DAMEN (stație) – Club Nautic – BL M5 (stație) – Ștefan Cel Mare, iar activitatea din „Obor” se desfășoară, sâmbăta și duminica, în parcarea din Portul Turistic,” au anunțat reprezentanții primăriei municipiului Mangalia.

Sursă: mangalia.ro

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe