Primăria Mihail Kogălniceanu a demarat etapa II a proiectului de asfaltare finanțat prin Programul Național de Investiții ,,Anghel Saligny”

Patru drumuri comunale din Mihail Kogălniceanu sunt asfaltate în cadrul Etapei II a proiectului finanțat prin Programul Național de Investiții ,,Anghel Saligny”. Perioada de execuție a lucrărilor este de șase luni, de la data emiterii ordinului de începere. Finanțarea proiectului este asigurată de Programul Național de Investiții „Anghel Saligny” și se ridică la suma de 5.077.243,37 lei. Valoarea totală a contractului este de 6.679.364,45 lei și cuprinde patru străzi, cu o lungime totală de aproximativ trei kilometri. Sunt vizate străzile Nicolae Bălcescu – 814 metri, Transilvaniei – 806 metri, Dorobanți – 798 metri, și Daciei – 545 metri, parte din rețeaua de drumuri locale din Mihail Kogălniceanu.
„Ne bucurăm că am primit finanțare pentru acest proiect care va îmbunătăți semnificativ infrastructura rutieră din localitate. Străzile cuprinse sunt parte din rețeaua de drumuri locale din Mihail Kogălniceanu și sunt esențiale pentru circulația în zonă. Proiectul este fazat și se va lucra atât la tronsoanele neasfaltate, cât și la cele cu asfalt degradat”, a precizat Ancuța Belu, primarul comunei Mihail Kogalniceanu.

Administrația locală din Mihail Kogalniceanu a obținut prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny” finanțare pentru trei proiecte de asfaltare a drumurilor, în valoare totală de două milioane de euro.

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe