Sursă: Facebook Primăria Constanța

Faleza Cazinoului devine din ce în ce mai atractivă

Zilele acestea, se lucrează la reabilitarea elementelor de mobilier urban. Băncile au fost ridicate și transportate în atelier pentru reparații, iar pavilioanele sunt vopsite, este înlocuită tâmplăria, părțile metalice corodate și ruginite sunt înlocuite. Stâlpii decorativi sunt, de asemenea, reparați și vopsiți.

Pe măsură ce băncile sunt reparate, acestea sunt aduse și repuse în pavilioane și pe faleză.

,,Totodată, în urmă solicitărilor venite din partea locuitorilor din zonă, pe bulevardul Elisabeta vor fi montate bănci de odihnă.
Coșurile de gunoi de pe strada Termele Romane, degradate și erodate din cauza mediului salin, sunt înlocuite cu altele mai mari și care sunt realizate din materiale de calitate superioară,” au informat reprezentanții Primăriei Constanța.

Sursă: Facebook Primăria Constanța

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe