Sursă: Facebook Primăria Constanța

Primăria Constanța a demarat lucrările de amenajare a trei noi treceri de pietoni

Siguranța participanților la trafic, prioritară pentru municipalitate. În acest sens Primăria Constanța, prin SC Confort Urban, a demarat astăzi lucrările de amenajare a trei noi treceri de pietoni pe strada Dumbrăveni, în spatele stațiilor de autobuz.

Măsura înființării acestor treceri de pietoni a fost adoptată de Comisia de Circulație în urma solicitărilor primite de la cetățenii care locuiesc și tranzitează zona, fiind avizată de Inspectoratul de Poliție Județean Constanța – Serviciul Rutier, având ca scop creșterea gradului de siguranță a participanților la trafic în această zonă a orașului.

Echipele Confort Urban au reabilitat suprafața carosabilă, au instalat limitatoare de viteză, au aplicat marcajele transversale și au montat indicatoare rutiere.
,,Conducătorii auto sunt rugați să manifeste atenție sporită, să respecte regulile de circulație și semnificația mijloacelor de semnalizare rutieră,” au comunicat reprezentanții Primăriei municipiului Constanța.

Sursă: Facebook Primăria Constanța

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe