Sursă: Facebook Costel Armășescu

Administrația locală din Pantelimon a început două lucrări așteptate de locuitori

Primarul comunei Pantelimon, Costel Armășescu anuntă că în present, pe raza localității se desfășoară două lucrări mult așteptate: Miercuri, 16 august au început două lucrări mult așteptate: Toaletarea și tăierea plopilor uscați de pe marginea drumului județean DJ 225, la ieșire din Pantelimon spre Runcu; și Decolmatare Pârâului Cartal în satul Runcu. Pentru această lucrare am făcut de mai mult timp adrese câte RAJDP să aibă în vedere intervenirea cât mai rapidă pe DJ 225 asupra plopilor uscați care reprezintă un pericol pentru siguranța traficului auto cât și pentru cea a cetățenilor. Răspunsul dânșilor a fost prompt dar procedura greoaie existența a făcut ca totul sa dureze. Dar iată ca am fost consecvenți cu toții și am reușit să transpunem intenția în fapte. Cât privește lucrarea de decolmatare a albiei pârâului Cartal în satul Runcu are o istorie și mai veche. Și aici am insistat permanent și iată s-a început treaba. Se curată albia, se eliberează de crengi pentru a se evita pericolul unor inundații de genul celor avute în anul 2019 sau cele din anul 1985.
Iată că se poate! Cu consecvență, cu implicare și mai ales cu răbdare.
Mulțumim celor două instituții pentru faptul că ne ajută în efortul nostru de a elimina problemele și situațiile care ne afectează confortul și siguranța, ” a transmis primarul comunei Pantelimon, Costel Armășescu.

Sursă: Facebook Costel Armășescu

 

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe