Siguranța participanților la trafic în municipiul Constanța, prioritate pentru administrația locală

,,Primăria Municipiului Constanța, prin SC Confort Urban, va efectua o traversare cu șanț deschis a bulevardului Tomis, pentru introducerea canalizației destinate cablurilor de semnal necesare implementării unui sistem de semaforizare inteligent la trecerea de pietoni de la intersecția bulevardului Tomis cu strada Ștefan cel Mare. Aceasta va fi dotată cu semafoare suspendate cu LED și un sistem de gestionare a timpilor de semaforizare, acționat prin buton de către pietonii care doresc să traverseze.

Decizia de instalare a acestui sistem de semaforizare a fost adoptată de Comisia de Circulație, ca răspuns la solicitările venite din partea locuitorilor și a celor care tranzitează zona, având drept scop creșterea siguranței rutiere în acest perimetru al orașului.

Conducătorii auto sunt rugați să circule cu prudență, să respecte regulile de circulație și semnalizarea rutieră!,” au transmis reprezentanții Primăriei Constanța.

Sursă: Facebook, Primăria Constanța

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe