Deputatul Bogdan Huțucă, președintele PNL Constanța: ,,Greva parlamentară, declanșată de AUR, arată lipsă de respect față de toți românii care merg zilnic la muncă

,,Greva parlamentară, declanșată de AUR, arată lipsă de respect față de toți românii care merg zilnic la muncă. În loc să își reprezinte alegătorii în Parlament, acești parlamentari refuză să lucreze, slăbind astfel încrederea în instituțiile statului.

Este inacceptabil ca unii dintre ei să își semneze prezența, doar pentru a primi indemnizația, fără să participe efectiv la activitatea legislativă. Aceasta este o practică incorectă și nedreaptă față de toți cetățenii care își câștigă banii prin muncă. Este necesară schimbarea regulamentului Camerei Deputaților, astfel încât astfel de situații să nu mai fie posibile.

AUR susține că luptă pentru popor, dar refuză să își îndeplinească responsabilitățile. Acest comportament este lipsit de seriozitate și de respect față de profesori, polițiști, medici, militari și toți cei care își fac datoria zi de zi,” deputatul Bogdan Huțucă, președintele PNL Constanța.

Sursă: Facebook, Bogdan Huțucă

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe