La Spitalul Județean „Sf. Apostol Andrei”, va funcționa un cabinet de stomatologie de urgență

Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Vești bune pentru constănțeni: stomatologie de urgență la Spitalul Județean

În curând, la UPU (Spitalul Județean „Sf. Apostol Andrei”), va funcționa un cabinet de stomatologie de urgență. Avem deja toate autorizațiile.

Ce înseamnă pentru constănțeni:

  • ajutor rapid când apare o urgență dentară
  • în weekend și sărbători: prin linie de gardă
  • în timpul săptămânii: intervenții în afara programului normal

Este un pas important pentru comunitatea constănțeană. Ne dorim ca oamenii aflați în situații dificile să aibă acces rapid la servicii medicale esențiale, iar acest cabinet de stomatologie de urgență vine în sprijinul lor.”

Sursă: Facebook, Florin Mitroi

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe