Marian Crușoveanu, deputat PNL Constanța: ,,Astăzi, de ziua Sfântului Dimitrie Izvorâtorul de Mir, România trăiește un moment istoric: ceremonia de sfințire a Catedralei Mântuirii Neamului.
Cea mai mare biserică ortodoxă din lume nu este doar o capodoperă arhitecturală, ci un simbol al speranței și al spiritualității românești, o legătură între credință și identitatea națională. Așa cum avem nevoie de spitale pentru trup, avem nevoie și de catedrale pentru suflet.
Catedrala Națională va rămâne un reper al credinței, al continuității și al iubirii de țară, o mărturie a încrederii în viitorul României și a puterii națiunii noastre de a construi împreună, pentru eternitate, cu demnitate.”

Sursă: Facebook, Marian Crușoveanu





