Primul pas în construirea noului CET, în valoare de 742.921.672,15 lei, a fost făcut astăzi. „Semnarea contractului de finanțare de către primarul Vergil Chițac, în prezența premierului Nicolae Ciucă, reprezintă o oportunitate uriașă pentru Constanța dar și prima investiție de o asemenea amploare din orașul nostru în ultimii 30 ani”, a declarat președintele Organizației Municipale PNL Constanța, senatorul Septimiu Bourceanu.

Florin Mitroi
Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta”
,,Ne-am apucat de treaba si continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta. Vrem drumuri mai bune, investitii reale si respect pentru fiecare comunitate. Au




