Primul pas în construirea noului CET, în valoare de 742.921.672,15 lei, a fost făcut astăzi. „Semnarea contractului de finanțare de către primarul Vergil Chițac, în prezența premierului Nicolae Ciucă, reprezintă o oportunitate uriașă pentru Constanța dar și prima investiție de o asemenea amploare din orașul nostru în ultimii 30 ani”, a declarat președintele Organizației Municipale PNL Constanța, senatorul Septimiu Bourceanu.

Știri Naționale
Președintele PNL, Ilie Bolojan: ,,Salvăm industria națională de îngrășăminte chimice, prin preluarea Azomureș de către Romgaz”
Una dintre negocierile importante din ultimele luni a vizat salvarea Azomureș, prin Romgaz. Este un pas important pentru a reporni industria de îngrășăminte chimice din




