Domnul primar Vergil Chițac a semnat contractul de finanțare pentru proiectul „Creșterea eficienței energetice a imobilului Liceului Tehnologic “Dimitrie Leonida” Constanța depus în cadrul Planului Naţional de Redresare şi Rezilienţă, Valul Renovării-Renovare energetică moderată.
Liceul va fi reabilitat din punct de vedere energetic cu respectarea normelor referitoare la rezistență, stabilitate și securitate la incediu.
Valoarea totală a proiectului este de 10.379.696, 07 lei cu TVA.
Menționăm că tot cu o finanțare europeană prin Programul Operațional Regional va fi renovat și Corpul C3 al Liceului Tehnologic „Dimitrie Leonida” din municipiul Constanța.
#DezvoltămConstanțaÎmpreună !

Florin Mitroi
Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta”
,,Ne-am apucat de treaba si continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta. Vrem drumuri mai bune, investitii reale si respect pentru fiecare comunitate. Au




