Domnul primar Vergil Chițac a semnat contractul de finanțare pentru proiectul „Creșterea eficienței energetice a imobilului Liceului Tehnologic “Dimitrie Leonida” Constanța depus în cadrul Planului Naţional de Redresare şi Rezilienţă, Valul Renovării-Renovare energetică moderată.
Liceul va fi reabilitat din punct de vedere energetic cu respectarea normelor referitoare la rezistență, stabilitate și securitate la incediu.
Valoarea totală a proiectului este de 10.379.696, 07 lei cu TVA.
Menționăm că tot cu o finanțare europeană prin Programul Operațional Regional va fi renovat și Corpul C3 al Liceului Tehnologic „Dimitrie Leonida” din municipiul Constanța.
#DezvoltămConstanțaÎmpreună !

Știri Naționale
Marcăm un moment esențial din istoria noastră: 27 martie 1918, Unirea Basarabiei cu România
,,Astăzi marcăm un moment esențial din istoria noastră: 27 martie 1918, ziua în care Basarabia a revenit acasă, prin voința exprimată democratic în Sfatul Țării.




