Cardurile de energie pot fi utilizate pentru plata facturilor! Beneficiarii pot folosi prima tranșă de 700 lei pentru a plăti facturi curente ori restante

De astăzi, cardurile de energie pot fi utilizate pentru plata facturilor! Beneficiarii pot folosi prima tranșă de 700 lei pentru a plăti facturi curente ori restante la electricitate, gaz sau încălzire (inclusiv termoficare în sistem centralizat). În primele trei ore de la deschiderea sistemului, au fost efectuate peste 9.000 de plăți, cu o valoare totală de circa 3 milioane lei. Plățile pot fi efectuate la orice oficiu poștal, direct la poștaș sau online pe site-ul Poștei Române. De asemenea, a fost introdusă și posibilitatea de plată online, pentru ca beneficiarii să aibă la dispoziție și o variantă mai simplă și mai rapidă.
Următoarea tranșă de 700 lei va fi trimisă către cele 1,7 milioane de gospodării în luna septembrie a acestui an. Toate sumele disponibile pe cardurile de energie livrate în cele două tranșe pot fi utilizate până în ultima zi a anului 2023.

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe