Proiectul este finanțat prin programul național ,,Anghel Saligny” și vizează reabilitarea a zece străzi cu trotuarele aferente. ,,Am semnat contractul de finanțare pentru proiectul ”Îmbunătățirea Mobilității Urbane în Orașul Techirghiol” – Etapa I, în cadrul programului național Anghel Saligny, cu o valoare de peste 15 milioane de lei. În acest proiect vor fi reabilitate zece străzi cu trotuarele aferente. De asemenea, tot în cadrul acestui proiect vor fi reabilitate trotuarele pe străzile Oituz și Gheorghe Asachi. Ultima componentă a acestui proiect se referă la reabilitarea aleilor din Parcul Terapeutic localizat în fața Sanatoriului Balnear Techirghiol,” a anunțat primarul Iulian Soceanu.
,,În cel mai scurt timp vor fi demarate procedurile de licitație pentru proiectul tehnic și execuția lucrărilor,” a concluzionat edilul orașului Techirghiol.

Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta”
,,Ne-am apucat de treaba si continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta. Vrem drumuri mai bune, investitii reale si respect pentru fiecare comunitate. Au




