Proiectul este finanțat prin programul național ,,Anghel Saligny” și vizează reabilitarea a zece străzi cu trotuarele aferente. ,,Am semnat contractul de finanțare pentru proiectul ”Îmbunătățirea Mobilității Urbane în Orașul Techirghiol” – Etapa I, în cadrul programului național Anghel Saligny, cu o valoare de peste 15 milioane de lei. În acest proiect vor fi reabilitate zece străzi cu trotuarele aferente. De asemenea, tot în cadrul acestui proiect vor fi reabilitate trotuarele pe străzile Oituz și Gheorghe Asachi. Ultima componentă a acestui proiect se referă la reabilitarea aleilor din Parcul Terapeutic localizat în fața Sanatoriului Balnear Techirghiol,” a anunțat primarul Iulian Soceanu.
,,În cel mai scurt timp vor fi demarate procedurile de licitație pentru proiectul tehnic și execuția lucrărilor,” a concluzionat edilul orașului Techirghiol.

Bogdan Huțucă, deputat PNL Constanța: Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste
,,Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste, celor care au suferit în închisorile comuniste și care au plătit




