Sursa: Facebook, Cristian Radu.

Autoritățile locale din municipiul Mangalia anunță că de aproape un an, transportul public este gratuit și complet electric

În cadrul programului ,,Vinerea verde”, derulat la nivel național, este încurajată utilizarea transportului public pentru a reduce poluarea cauzată de mașinile personale.
Municipiul Mangalia s-a aliniat la aceste cerințe de aproape un an de zile de când transportul public din localitate este gratuit și realizat cu mașini electrice: ,,Din acest punct de vedere, putem spune că, în Mangalia, Vinerea Verde este în fiecare zi, pentru că de aproape un an, transportul public de călători este gratuit și complet electric.
Mai mult de atât, în eforturile noastre de a atrage investiții majore în stațiunile arondate, dar fără a afecta mediul, am reușit să implementăm un Plan Urbanistic General, care încurajează dezvoltarea pe verticală și menținerea unor suprafețe cât mai generoase de spații verzi, în jurul noilor construcții,” a anunțat Cristian Radu, primarul municipiului Mangalia.

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe