Ministerul Dezvoltării anunță că prin programul „Anghel Saligny” au fost alocate 483 milioane lei pentru drumuri, alimentare cu apă, canalizare, poduri şi podeţe

Ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice şi Administraţiei Cseke Attila a semnat 49 de noi contracte de finanţare prin Programul Naţional de Investiţii ”Anghel Saligny”, în valoare totală de 483.342.729,63 lei. Contractele semnate vizează modernizarea unor străzi şi drumuri de interes local, înfiinţarea sau extinderea reţelelor de alimentare cu apă, a sistemelor de canalizare şi a staţiilor de epurare, precum şi construirea sau reabilitarea unor poduri şi podeţe, mai arată comunicatul de presă al MDLPA.Cu aceste proiecte, numărul contractelor semnate, până în prezent, în cadrul Programului Naţional de Investiţii „Anghel Saligny”, se ridică la 912, în valoare totală de 9.980.567.931,84 de lei.

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe