După succesul înregistrat anul trecut, așa cum a promis, administrația locală din orașul Techirghiol organizează a doua ediție a Festivalului Cireșelor.
,,Uniunea Democrată Turcă din România în parteneriat cu Primăria Orașului Techirghiol, vă așteaptă în perioada 16 – 18 iunie, la Techirghiol, pentru a participa la a II-a ediție a Festivalului Cireșelor. Cu această ocazie îi invităm pe toți agenții economici din Techorghiol care doresc să participe la acest festival să depună la sediul Primariei o cerere de participare” au transmis reprezentanții Primăriei Techirghiol.
Organizatorii promit și de această dată multe surprize. Vedetele vor fi și în acest an cireșele iar bunătățile din gastronomia turcească vor completa decorul.

Florin Mitroi
Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta”
,,Ne-am apucat de treaba si continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta. Vrem drumuri mai bune, investitii reale si respect pentru fiecare comunitate. Au




