Sursă: Facebook Primăria Constanța.

Primăria Constanța a plantat aproape 120.000 de flori în tot orașul

Au fost plantate crăițe, margarete africane, gazanii, petunii, salvie, plante argintii, mușcate, begonii sau ienupăr în parcuri, intersecții, sensuri giratorii, precum și în peluzele și aliniamentele stradale din oraș.
Specialiștii din cadrul Primăriei Constanța au optat pentru specii rezistente la condițiile de climă şi sol, care înfloresc abundent până toamna târziu, astfel încât constănțenii și turiștii să se poată bucura cât mai mult timp de zone de recreere frumos amenajate și pline de culoare.
,,Este nevoie însă și de contribuția fiecăruia dintre noi. Pe lângă îngrijirea personalului de specialitate, un factor esențial în calitatea spațiului verde îl reprezintă simțul civic de care trecătorii ar trebui să dea dovadă. Facem încă o dată apel la constănțeni să semnaleze actele de vandalism sau de sustragere a plantelor,” au transmis reprezentanții Primăriei municipiului Constanța.

Sursă: Facebook Primăria Constanța.

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe