Sursă: Facebook Primăria Constanța.

Stagiunea Estivală „O vară sub semnul armoniei” organizată de Primăria Constanța continuă și în acest week-end

Artiștii Teatrul National de Opera si Balet „Oleg Danovski” au pregătit și pentru acest sfârșit de săptămână noi spectacole.

Vineri și duminică: SERI DE VARĂ ÎN PAȘI DE DANS, spectacole realizate sub forma unor gale de balet.
Sâmbătă: FARMECUL MUZICII, o seară de arii, duete și coruri celebre din opere și operete.

Spectacolele, care încep la ora 20:00, vor avea loc pe originala scenă din fața teatrului.

,,Concertele în aer liber îi pot face și pe cei care nu sunt neapărat legați de pasiunea pentru muzica simfonică să aibă, chiar și pentru câteva clipe, atenția atrasă de partituri din repertoriul clasic,” au anunțat reprezentanții Primăriei Constanța.

Până pe 17 septembrie, Primăria Constanța organizează în fiecare week-end evenimente culturale, organizate pe terasa teatrului sau pe scena special amenajată în parc.

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe