Sursă: Facebook Primăria Constanța.

Stagiunea Estivală „O vară sub semnul armoniei” organizată de Primăria Constanța continuă și în acest week-end

Artiștii Teatrul National de Opera si Balet „Oleg Danovski” au pregătit și pentru acest sfârșit de săptămână noi spectacole.

Vineri și duminică: SERI DE VARĂ ÎN PAȘI DE DANS, spectacole realizate sub forma unor gale de balet.
Sâmbătă: FARMECUL MUZICII, o seară de arii, duete și coruri celebre din opere și operete.

Spectacolele, care încep la ora 20:00, vor avea loc pe originala scenă din fața teatrului.

,,Concertele în aer liber îi pot face și pe cei care nu sunt neapărat legați de pasiunea pentru muzica simfonică să aibă, chiar și pentru câteva clipe, atenția atrasă de partituri din repertoriul clasic,” au anunțat reprezentanții Primăriei Constanța.

Până pe 17 septembrie, Primăria Constanța organizează în fiecare week-end evenimente culturale, organizate pe terasa teatrului sau pe scena special amenajată în parc.

Mai multe stiri