Primăria Municipiului Mangalia anunță o nouă acțiune de combatere aviochimică pe calea aerului, care va avea loc, joi, 10 august, în intervalul orar 06:00 -11:00. Un avion utilitar va împrăştia substanțele insecticide avizate de Inspectoratul de Sănătate Publică Bucureşti, în toate zonele umede, bălţile şi lacurile de pe raza oraşului şi staţiunilor aferente. Cu această ocazie, reprezentanţii Primăriei înştiinţează apicultorii şi sericicultorii din localitate şi staţiuni să îşi protejeze familiile de albine şi crescătoriile de viermi de mătase de substanţele distribuite în toate zonele verzi ale domeniului public. Alte etape de dezinsecție sunt programate să se desfășoare, luni, 14 august și joi, 17 august, în funcție de condiţiile meteorologice.
Sursă: Mangalia.ro

Bogdan Huțucă, deputat PNL Constanța: Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste
,,Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste, celor care au suferit în închisorile comuniste și care au plătit




