Primăria Municipiului Mangalia anunță o nouă acțiune de combatere aviochimică pe calea aerului, care va avea loc, joi, 10 august, în intervalul orar 06:00 -11:00. Un avion utilitar va împrăştia substanțele insecticide avizate de Inspectoratul de Sănătate Publică Bucureşti, în toate zonele umede, bălţile şi lacurile de pe raza oraşului şi staţiunilor aferente. Cu această ocazie, reprezentanţii Primăriei înştiinţează apicultorii şi sericicultorii din localitate şi staţiuni să îşi protejeze familiile de albine şi crescătoriile de viermi de mătase de substanţele distribuite în toate zonele verzi ale domeniului public. Alte etape de dezinsecție sunt programate să se desfășoare, luni, 14 august și joi, 17 august, în funcție de condiţiile meteorologice.
Sursă: Mangalia.ro

Marian Crușoveanu: Într-un context internațional complicat, transformarea bugetului în pomeni electorale și măsuri populiste riscă să agraveze deficitul bugetar existent
Marian Crușoveanu, deputat PNL Constanța: ,,Într-un context internațional complicat, cu război la graniță, criză în Goful Persic, presiuni economice și România aflată sub monitorizarea agențiilor




