Sursă: Facebook, Primăria Constanța

Pavilioanele destinate persoanelor vârstnice au fost reabilitate pentru a oferi condiții mai bune seniorilor Constanței

,,Șapte dintre cele opt pavilioane destinate persoanelor vârstnice din oraș au fost reabilitate pentru ca pensionarii constănțeni să se poată bucura de cele mai bune condiții pentru petrecerea timpului liber. Este vorba despre cele de la Casa de Cultură, Tomis II, piațeta Badea Cârțan, Parcul Viitorului, Parcul Teatrului „Oleg Danovski”, Poarta 6 și pavilionul din Țara Piticilor din Parcul Tăbăcărie. În această perioadă, se lucrează la pavilionul din Parcul de la Gară. Lucrările sunt realizate de Confort Urban și se desfășoară etapizat, pentru ca seniorii să poată beneficia de continuitatea serviciilor în cadrul celorlalte pavilioane.

Pavilioanele reprezintă un punct important pentru pensionari. Zeci de vârstnici le trec zilnic pragul pentru socializare, relaxare și pentru posibilitatea de a desfășura o mulțime de activități recreative.

Vă mulțumim pentru înțelegere și vă cerem scuze pentru disconfortul creat,” au anunțat reprezentanții Primăriei Constanța.

Sursă: Facebook, Primăria Constanța

 

 

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe