Din această săptămână, locuitorii comunei Mihail Kogălniceanu își pot plăti on-line taxele și impozitele

Din această lună, locuitorii comunei Mihail Kogălniceanu au posibilitatea să își achite impozitele și taxele în sistem on-line, prin platforma www.ghiseul.ro.

Primarul Ancuța Belu a anunțat că administrația locală a comunei Mihail Kogalniceanu a terminat procedura de înrolare/înregistrare în Sistemul Național Electronic de Plata (SNEP) iar plata impozitelor și taxelor locale poate fi efectuată atât de persoanele fizice, cât și de persoanele juridice în mod sigur și securizat prin platforma: ,,Ghișeul.ro”.

,,Obligațiile de plata existente pot fi vizualizate și achitate cu cardul bancar, fără a mai fi necesara deplasarea la sediul instituției. Fiecare contribuabil care dorește să plătească online, poate să își creeze cont de utilizator pe platforma www.ghiseul.ro și să solicite datele de acces (utilizator și parolă) de la Primaria M.Kogalniceanu (instituția publică) la care aveți obligațiile de plată, urmând apoi să puteți face plata cu un card valid”, a anunțat Ancuța Belu, primarul localității Mihail Kogălniceanu.

Platforma www.ghiseul.ro este un proiect derulat de Autoritatea pentru Digitalizarea României și susținut de Asociația de Plăți Electronice din România, care oferă posibilitatea contribuabililor de a vizualiza obligațiile de plată existente și/sau de a plăti online cu cardul, parțial sau total, taxele și impozitele locale, precum și amenzile existente. Dovada plății se primește pe e-mail în doar câteva minute de la plata efectivă.

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe