Sursa foto: Facebook Primaria Ovidiu

Autoritățile locale din Ovidiu au demarat lucrările pentru înlocuirea sistemului de alimentare cu apă și canalizare, din zona blocurilor OV

O lucrare necesară și așteptată de locuitorii orașului Ovidiu, a fost demarată. Autoritățile locale au început lucrările din zona blocurilor OV. Pentru început va fi înlocuită rețeaua de alimentare cu apă și  sistemul de canalizare ce deservesc toate blocurile din zonă. Masura era absolut necesară întrucât gradul de uzură era foarte avansat. La finalizarea lucrărilor, autoritățile au în plan să amenanjeze și o parcare.

,,Având în vedere creșterea numărului de mașini dar și gradul avansat de uzură a acestei zone, s-a impus luarea unor măsuri pentru mărirea suprafeței de parcare și îmbunătățirea infrastructurii de bază privind utilitățile publice în zona blocurilor OV, din centrul orașului.
În prezent, parcarea existentă nu asigură un număr suficient de locuri de parcare iar din punct de vedere al traficului nu sunt asigurate fluxurile corespunzătoare pentru autovehicule. La final, după terminarea lucrărilor și turnarea covorului asfaltic, vor exista 40 de locuri de parcare,” a anunțat primarul George Scupra.

Sursa foto: Facebook Primaria Ovidiu

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe