Comuna Mihail Kogălniceanu se regăsește pe lista localităților care au semnat, săptămâna aceasta, contracte noi de finanțare prin Programul Național de Investiții ,,Anghel Saligny”.
Localitatea beneficiază de finanțare pentru două etape ale proiectului ce vizează asfaltarea drumurilor comunale.
Astfel, administrația locală a semnat Etapa I, în valoare de 4000000 lei și Etapa II, în valoare de 5077243, 37 lei din contractul ,,Asfaltare drumuri comunale în localitatea Mihail Kogălniceanu – județul Constanța.

Florin Mitroi
Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta”
,,Ne-am apucat de treaba si continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta. Vrem drumuri mai bune, investitii reale si respect pentru fiecare comunitate. Au




