Comuna Mihail Kogălniceanu se regăsește pe lista localităților care au semnat, săptămâna aceasta, contracte noi de finanțare prin Programul Național de Investiții ,,Anghel Saligny”.
Localitatea beneficiază de finanțare pentru două etape ale proiectului ce vizează asfaltarea drumurilor comunale.
Astfel, administrația locală a semnat Etapa I, în valoare de 4000000 lei și Etapa II, în valoare de 5077243, 37 lei din contractul ,,Asfaltare drumuri comunale în localitatea Mihail Kogălniceanu – județul Constanța.

Bogdan Huțucă
Bogdan Huțucă, deputat PNL Constanța: Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste
,,Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste, celor care au suferit în închisorile comuniste și care au plătit




