Comuna Mihail Kogălniceanu se regăsește pe lista localităților care au semnat, săptămâna aceasta, contracte noi de finanțare prin Programul Național de Investiții ,,Anghel Saligny”.
Localitatea beneficiază de finanțare pentru două etape ale proiectului ce vizează asfaltarea drumurilor comunale.
Astfel, administrația locală a semnat Etapa I, în valoare de 4000000 lei și Etapa II, în valoare de 5077243, 37 lei din contractul ,,Asfaltare drumuri comunale în localitatea Mihail Kogălniceanu – județul Constanța.

Știri Naționale
Președintele PNL, Ilie Bolojan: ,,Salvăm industria națională de îngrășăminte chimice, prin preluarea Azomureș de către Romgaz”
Una dintre negocierile importante din ultimele luni a vizat salvarea Azomureș, prin Romgaz. Este un pas important pentru a reporni industria de îngrășăminte chimice din




