Secretarul de stat în ministerul Energie, George Sergiu Niculescu a participat la Zagreb la cea de-a patra reuniune a Parteneriatului pentru Cooperare Transatlantică în domeniul Energiei și al Climei (P-TECC).
,,În ultimii 2 ani, România a dovedit că este unul dintre principalele state membre ale Uniunii Europene, capabile să proiecteze securitatea energetică dincolo de frontierele sale. În acest sens, ne-am consolidat poziția la nivel european, în special în contextul dezvoltării proiectelor din Marea Neagră și am contribuit în mod susținut la promovarea și consolidarea solidarității, prin identificarea oportunităților de diversificare și decarbonizare a sistemului energetic,” a declarat secretarul de stat în Ministerul Energiei, George Sergiu Niculescu.

Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta”
,,Ne-am apucat de treaba si continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta. Vrem drumuri mai bune, investitii reale si respect pentru fiecare comunitate. Au




