Secretarul de stat în ministerul Energie, George Sergiu Niculescu a participat la Zagreb la cea de-a patra reuniune a Parteneriatului pentru Cooperare Transatlantică în domeniul Energiei și al Climei (P-TECC).
,,În ultimii 2 ani, România a dovedit că este unul dintre principalele state membre ale Uniunii Europene, capabile să proiecteze securitatea energetică dincolo de frontierele sale. În acest sens, ne-am consolidat poziția la nivel european, în special în contextul dezvoltării proiectelor din Marea Neagră și am contribuit în mod susținut la promovarea și consolidarea solidarității, prin identificarea oportunităților de diversificare și decarbonizare a sistemului energetic,” a declarat secretarul de stat în Ministerul Energiei, George Sergiu Niculescu.

Președintele PNL, Ilie Bolojan: ,,Salvăm industria națională de îngrășăminte chimice, prin preluarea Azomureș de către Romgaz”
Una dintre negocierile importante din ultimele luni a vizat salvarea Azomureș, prin Romgaz. Este un pas important pentru a reporni industria de îngrășăminte chimice din




