George Sergiu Niculescu secretar de stat în Ministerul Energiei, a reprezentat România la reuniunea Parteneriatului pentru Cooperare Transatlantică în domeniul energiei

Secretarul de stat în ministerul Energie, George Sergiu Niculescu a participat la Zagreb la cea de-a patra reuniune a Parteneriatului pentru Cooperare Transatlantică în domeniul Energiei și al Climei (P-TECC).
,,În ultimii 2 ani, România a dovedit că este unul dintre principalele state membre ale Uniunii Europene, capabile să proiecteze securitatea energetică dincolo de frontierele sale. În acest sens, ne-am consolidat poziția la nivel european, în special în contextul dezvoltării proiectelor din Marea Neagră și am contribuit în mod susținut la promovarea și consolidarea solidarității, prin identificarea oportunităților de diversificare și decarbonizare a sistemului energetic,” a declarat secretarul de stat în Ministerul Energiei, George Sergiu Niculescu.

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe