Administrația publică locală din Cernavoda aduce la cunoștința proprietarilor de autovehicule foarte vechi și nefuncționale că va participa la „Programul privind casarea autovehiculelor uzate” pentru a veni în sprijinul locuitorilor orașului, fiind o oportunitate pentru posesorii de mașini mai vechi de 15 ani să beneficieze de suma de 3.000 lei.
Reprezentanții Primăriei anunță că cetățenii care vor depune dosarul pentru acest program nu vor fi nevoiți să folosească suma obținută pentru a achiziționa un autoturism nou. Pentru a fi considerat eligibil, atât proprietarul cât și autovehicul uzat trebuie să îndeplinească anumite condiții. Cererile, însoțite de documentele justificative ce atestă întrunirea condițiilor se pot depune la Primăria orașului Cernavoda, începând cu luna martie, anunță reprezentanții administrației locale din orașul Cernavoda.

Marian Crușoveanu: Într-un context internațional complicat, transformarea bugetului în pomeni electorale și măsuri populiste riscă să agraveze deficitul bugetar existent
Marian Crușoveanu, deputat PNL Constanța: ,,Într-un context internațional complicat, cu război la graniță, criză în Goful Persic, presiuni economice și România aflată sub monitorizarea agențiilor




