De la începutul acestui an, primarul Costel Armașescu a organizat, periodic, întâlniri cu locuitorii satelor arondate comunei Pantelimon.
În acest sfârșit de săptămână locuitorii satului Pantelimon au fost invitați la Căminul Cultural din localitate pentru discuții cu primarul Costel Armașescu.
,,Am încheiat practic ceea ce ne-am propus la începutul anului 2023: ședințe în fiecare sat al comunei noastre. Scopul acestor ședințe este comunicarea continuă cu locuitorii, aflarea doleanțele lor, subiecte sensibile de interes local. Probleme au fost, sunt și vor mai fi. Foarte important este să găsim soluții împreună, să ne implicăm fiecare. Comuna noastră are nevoie de acest lucru. Răbdarea, consecvența și consistența acțiunilor noastre pot duce viața comunității pe un făgaș mai bun și mai liniștit,” a transmis Costel Armașescu, primarul comunei Pantelimon.

Bogdan Huțucă, deputat PNL Constanța: Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste
,,Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste, celor care au suferit în închisorile comuniste și care au plătit




