Ministrul Afacerilor Externe, Bogdan Aurescu, a inaugurat formatul trilateral România – Spania – Polonia în cadrul unei reuniuni care va avea loc la Valencia, Regatul Spaniei.Reuniunea inaugurală va fi găzduită de ministrul Afacerilor Externe, Afacerilor Europene şi Cooperării al Regatului Spaniei, Jose Manuel Albares Bueno, iar Polonia va fi reprezentată de ministrul Afacerilor Externe, Zbigniew Rau.Potrivit unui comunicat al ministerului român de Externe, „iniţierea acestui dialog trilateral reprezintă o materializare a cooperării apropiate între cele trei ţări la nivelul UE şi NATO, în baza intereselor strategice similare şi interconectate, chiar dacă sunt aflate la extremităţi diferite ale continentului european”.

Florin Mitroi
Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta”
,,Ne-am apucat de treaba si continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta. Vrem drumuri mai bune, investitii reale si respect pentru fiecare comunitate. Au




