Sursă: Facebook, Primăria Municipiului Medgidia

Municipiul Medgidia își premiază cetățenii

Primăria Municipiului Medgidia continuă tradiția demarată încă din anul 2017 și premiază cetățenii majori, tinerii proaspăt căsătoriți și cuplurile care aniversează nunta de argint și nunta de aur în perioada aprilie 2023 – februarie 2024.
Astfel, în perioada 22 – 23 februarie 2024, beneficiarii care au depus documentele solicitate conform Hotărârii de Consiliu Local nr.52/23 martie 2017 privind modificarea și completarea statutului Municipiului Medgidia, vor fi răsplătiți cu diplome, aranjamente de flori și sumele aferente fiecărui premiu în parte.
Aceștia vor fi contactați telefonic de către responsabilii cu acordarea premiilor din cadrul primăriei.
Menționăm că beneficiarii premiilor nunta de aur, vor primi și de această dată, la domiciliu, premiile aferente, începând cu data de 26 februarie 2024.
Modificarea Statutului Municipiului Medgidia, în luna martie a anului 2017, prin hotărâre de Consiliu Local, a permis premierea până în acest moment a unui număr de: 1585 cetățeni majori; 1063 cupluri tineri căsătoriți; 570 cupluri nuntă de argint; 469 cupluri nuntă de aur.
Premiile oferite celor înscriși până la data de 20 februarie 2024 sunt în valoare de 500 lei, 1.500 lei, respectiv 1.000 lei,“ au anunțat reprezentanții Primăriei Municipiului Medgidia.

Sursă: Facebook, Primăria Municipiului Medgidia

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe