Sursă: Facebook, Vergil Chițac

Primarul Vergil Chițac: ,,Marile proiecte în Constanța trebuie să continue, tocmai de aceea mi-am depus candidatura pentru un nou mandat de primar”

,,Vreau să vă mulțumesc tuturor pentru toate mesajele de încurajare și susținere. Vă asigur că, alături de echipa mea, ne vom implica la fel de mult ca până acum pentru modernizarea orașului.
În fond, acesta este și motivul pentru care am decis să îmi continui angajamentul față de constănțeni, faptul că îmi doresc să duc la capăt tot ceea ce am început și să pot lăsa generațiilor care vin proiecte trainice, de calitate; acesta a fost și va rămâne scopul meu.
Se vede cu ochiul liber că proiectele nu au rămas doar pe hârtie.
Spitalul modular, CET-ul, lucrările la sistemul de termoficare, școlile reabilitate, parcurile, bulevardele și renovarea Cazinoului… sunt doar câteva dintre proiectele realizate în acest mandat, în care s-a investit enorm, pentru a îmbunătăți calitatea vieții constănțenilor.
Mai sunt multe de construit, cum ar fi Spitalul de Oncologie și Cardiologie, Spitalul de Boli Infecțioase, care vor fi făcute de la zero. Sunt determinat să schimb la față Constanța! Am încredere că, împreună, vom reuși să materializăm schimbările de care orașul are atâta nevoie!”, a transmis, Vergil Chițac, primarul Municipiului Constanța.

Sursă: Facebook, Vergil Chițac

 

Mai multe stiri

Știri Naționale

𝐏𝐍𝐋 𝐜𝐡𝐞𝐚𝐦𝐚̆ 𝐏𝐒𝐃 𝐥𝐚 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐫𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥: 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐮-𝐬̦𝐢 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐢𝐜 𝐜𝐮 𝐛𝐮𝐠𝐞𝐭𝐮𝐥 𝐧𝐚𝐭̦𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥

Partidul Național Liberal solicită astăzi, cu toată seriozitatea, partenerilor de coaliție din PSD să renunțe la amenințarea de a bloca votul pe legea bugetului de

Citeste mai multe