În cadrul acestui eveniment, Virgil Popescu, ministrul Energiei a avut o întâlnire cu Victor Parlicov – noul ministru al Energiei din Repulica Moldova. ,,Alături de Victor Parlicov, la Zagreb, am discutat despre cooperare și suportul pe care îl acordăm, în domeniul energiei. România va susține în continuare Republica Moldova și am încredere că voi avea o bună colaborare cu noul ministru,” a declarat ministrul Virgil Popescu.

Bogdan Huțucă
Bogdan Huțucă, deputat PNL Constanța: Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste
,,Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste, celor care au suferit în închisorile comuniste și care au plătit




