În cadrul acestui eveniment, Virgil Popescu, ministrul Energiei a avut o întâlnire cu Victor Parlicov – noul ministru al Energiei din Repulica Moldova. ,,Alături de Victor Parlicov, la Zagreb, am discutat despre cooperare și suportul pe care îl acordăm, în domeniul energiei. România va susține în continuare Republica Moldova și am încredere că voi avea o bună colaborare cu noul ministru,” a declarat ministrul Virgil Popescu.

Știri Naționale
Președintele PNL, Ilie Bolojan: ,,Salvăm industria națională de îngrășăminte chimice, prin preluarea Azomureș de către Romgaz”
Una dintre negocierile importante din ultimele luni a vizat salvarea Azomureș, prin Romgaz. Este un pas important pentru a reporni industria de îngrășăminte chimice din




