Primarul municipiului Constanța, Vergil Chițac, va semna astăzi, la București, împreună cu Ministrul Sănătății, prof. univ. dr. Alexandru Rafila contractul de finanțare pentru „Policlinica municipală, specializarea cardiologie și oncologie, Constanța – spital nou.”
,,Astăzi, începând cu ora 12.30, în Amfiteatrul Ambulatoriului Clinic Integrat al Spitalului Universitar de Urgență Militar Central “Dr. Carol Davila” (SUUMC), Ministrul Sănătății, prof. univ. dr. Alexandru Rafila semnează contractele de finanțare pentru infrastructura spitalicească nouă, din cadrul PNRR, inclusiv pentru „Policlinica municipală, specializarea cardiologie și oncologie, Constanța – spital nou,” au anunțat reprezentanții primăriei municipiului Constanța.

Florin Mitroi
Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta”
,,Ne-am apucat de treaba si continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta. Vrem drumuri mai bune, investitii reale si respect pentru fiecare comunitate. Au




