Primarul municipiului Constanța, Vergil Chițac, va semna astăzi, la București, împreună cu Ministrul Sănătății, prof. univ. dr. Alexandru Rafila contractul de finanțare pentru „Policlinica municipală, specializarea cardiologie și oncologie, Constanța – spital nou.”
,,Astăzi, începând cu ora 12.30, în Amfiteatrul Ambulatoriului Clinic Integrat al Spitalului Universitar de Urgență Militar Central “Dr. Carol Davila” (SUUMC), Ministrul Sănătății, prof. univ. dr. Alexandru Rafila semnează contractele de finanțare pentru infrastructura spitalicească nouă, din cadrul PNRR, inclusiv pentru „Policlinica municipală, specializarea cardiologie și oncologie, Constanța – spital nou,” au anunțat reprezentanții primăriei municipiului Constanța.

Știri Naționale
Președintele PNL, Ilie Bolojan: ,,Salvăm industria națională de îngrășăminte chimice, prin preluarea Azomureș de către Romgaz”
Una dintre negocierile importante din ultimele luni a vizat salvarea Azomureș, prin Romgaz. Este un pas important pentru a reporni industria de îngrășăminte chimice din




