Primarul municipiului Constanța, Vergil Chițac, va semna astăzi, la București, împreună cu Ministrul Sănătății, prof. univ. dr. Alexandru Rafila contractul de finanțare pentru „Policlinica municipală, specializarea cardiologie și oncologie, Constanța – spital nou.”
,,Astăzi, începând cu ora 12.30, în Amfiteatrul Ambulatoriului Clinic Integrat al Spitalului Universitar de Urgență Militar Central “Dr. Carol Davila” (SUUMC), Ministrul Sănătății, prof. univ. dr. Alexandru Rafila semnează contractele de finanțare pentru infrastructura spitalicească nouă, din cadrul PNRR, inclusiv pentru „Policlinica municipală, specializarea cardiologie și oncologie, Constanța – spital nou,” au anunțat reprezentanții primăriei municipiului Constanța.

Bogdan Huțucă
Bogdan Huțucă, deputat PNL Constanța: Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste
,,Aducem un omagiu, cu prilejul Zilei naționale de cinstire a martirilor din temnițele comuniste, celor care au suferit în închisorile comuniste și care au plătit




