Primarul municipiului Constanța, Vergil Chițac, va semna astăzi, la București, împreună cu Ministrul Sănătății, prof. univ. dr. Alexandru Rafila contractul de finanțare pentru „Policlinica municipală, specializarea cardiologie și oncologie, Constanța – spital nou.”
,,Astăzi, începând cu ora 12.30, în Amfiteatrul Ambulatoriului Clinic Integrat al Spitalului Universitar de Urgență Militar Central “Dr. Carol Davila” (SUUMC), Ministrul Sănătății, prof. univ. dr. Alexandru Rafila semnează contractele de finanțare pentru infrastructura spitalicească nouă, din cadrul PNRR, inclusiv pentru „Policlinica municipală, specializarea cardiologie și oncologie, Constanța – spital nou,” au anunțat reprezentanții primăriei municipiului Constanța.

Știri Naționale
Marcăm un moment esențial din istoria noastră: 27 martie 1918, Unirea Basarabiei cu România
,,Astăzi marcăm un moment esențial din istoria noastră: 27 martie 1918, ziua în care Basarabia a revenit acasă, prin voința exprimată democratic în Sfatul Țării.




