Din cauza numeroaselor sesizări făcute de locuitorii care fac naveta cu mijloacele de transport public pe ruta Mihail Kogălniceanu – Constanța, Primăria Mihail Kogălniceanu a stabilit o dezbatere publică pe această temă, la care sunt invitați cetățenii localității și reprezentanții firmei care asigură transportul public: „Având în vedere numeroasele sesizări depuse de către locuitorii comunei noastre, care fac naveta pe ruta Mihail Kogălniceanu – Constanța, înregistrate la Primăria Mihail Kogălniceanu și, ca urmare a discuțiilor purtate cu Transevren SRL, doamna primar Ancuța-Daniela Belu, împreună cu reprezentanții firmei, vă invită în data de 9.05.2023, ora 18.
:00, în incinta Căminului Cultural, pentru a discuta problemele pe care pe întâmpinați cu transportul public.“, se precizează în informarea Primăriei Mihail Kogălniceanu.

Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta”
,,Ne-am apucat de treaba si continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta. Vrem drumuri mai bune, investitii reale si respect pentru fiecare comunitate. Au




