Din cauza numeroaselor sesizări făcute de locuitorii care fac naveta cu mijloacele de transport public pe ruta Mihail Kogălniceanu – Constanța, Primăria Mihail Kogălniceanu a stabilit o dezbatere publică pe această temă, la care sunt invitați cetățenii localității și reprezentanții firmei care asigură transportul public: „Având în vedere numeroasele sesizări depuse de către locuitorii comunei noastre, care fac naveta pe ruta Mihail Kogălniceanu – Constanța, înregistrate la Primăria Mihail Kogălniceanu și, ca urmare a discuțiilor purtate cu Transevren SRL, doamna primar Ancuța-Daniela Belu, împreună cu reprezentanții firmei, vă invită în data de 9.05.2023, ora 18.
:00, în incinta Căminului Cultural, pentru a discuta problemele pe care pe întâmpinați cu transportul public.“, se precizează în informarea Primăriei Mihail Kogălniceanu.

Președintele PNL, Ilie Bolojan: ,,Salvăm industria națională de îngrășăminte chimice, prin preluarea Azomureș de către Romgaz”
Una dintre negocierile importante din ultimele luni a vizat salvarea Azomureș, prin Romgaz. Este un pas important pentru a reporni industria de îngrășăminte chimice din




