Din cauza numeroaselor sesizări făcute de locuitorii care fac naveta cu mijloacele de transport public pe ruta Mihail Kogălniceanu – Constanța, Primăria Mihail Kogălniceanu a stabilit o dezbatere publică pe această temă, la care sunt invitați cetățenii localității și reprezentanții firmei care asigură transportul public: „Având în vedere numeroasele sesizări depuse de către locuitorii comunei noastre, care fac naveta pe ruta Mihail Kogălniceanu – Constanța, înregistrate la Primăria Mihail Kogălniceanu și, ca urmare a discuțiilor purtate cu Transevren SRL, doamna primar Ancuța-Daniela Belu, împreună cu reprezentanții firmei, vă invită în data de 9.05.2023, ora 18.
:00, în incinta Căminului Cultural, pentru a discuta problemele pe care pe întâmpinați cu transportul public.“, se precizează în informarea Primăriei Mihail Kogălniceanu.

Marian Crușoveanu: Într-un context internațional complicat, transformarea bugetului în pomeni electorale și măsuri populiste riscă să agraveze deficitul bugetar existent
Marian Crușoveanu, deputat PNL Constanța: ,,Într-un context internațional complicat, cu război la graniță, criză în Goful Persic, presiuni economice și România aflată sub monitorizarea agențiilor




