Primele șapte autobuze electrice, în lungime de 10 metri achizitionate de Primăria Constanta au ajuns la București și până la finele lunii mai vor ajunge în parcul auto din oraș.
,,Vor fi echipate și le vom primi până la finalul lunii mai. Urmează să fie aduse încă 14 autobuze. Vă reamintesc că schimbăm toată flota de autobuze din Constanța. Pentru condiții mai civilizate în trafic și un aer mai curat,” a trsnsmis edilul municipiului Constanța, Vergil Chițac.

Florin Mitroi
Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța: ,,Continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta”
,,Ne-am apucat de treaba si continuam sa facem lucruri concrete pentru judetul Constanta. Vrem drumuri mai bune, investitii reale si respect pentru fiecare comunitate. Au




